ОСТЕРІГАЙТЕСЬ КЛІЩІВ!

Кліщі небезпечні тим, що вони можуть переносити збудників вірусних та бактеріальних захворювань. Уникнути укусів кліщів на пікніку чи під час прогулянки у парку допоможуть кілька простих порад.

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КЛІЩІВ:

1. Подбайте про відповідний одяг. Обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.

2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів.
3. При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

4. Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).
5. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.

6. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. Використовуйте їх перед прогулянкою. Зверніть увагу на тривалість дії засобу. При необхідності – скористайтеся повторно, якщо мине час дії, як вказано в

Інструкції

ЯК ВИЯВИТИ УКУС КЛІЩА:

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, як правило, через кілька годин виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.
Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах.

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

ЯКЩО  ВИ ВИЯВИЛИ КЛІЩА НА ШКІРІ:

Негайно зверніться до найближчого медичного закладу, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження. Видалити його потрібно негайно! Процедура повинна бути проведена кваліфіковано, тому що при самовидаленні в рані можуть залишитися частини тіла павукоподібних, які теж можуть бути носіями інфекції.

Будьте обережні і тоді відпочинок

на природі залишить вам тільки приємні спогади!

     

Інформаційна листівка підготовлена:

Краснокутським районним управлінням Головного

управління Держпродспоживслужби

в Харківській області вул. Миру, 247, смт.

Краснокутськ  тел. 057-56-3-09-82