ДОПОМОГА ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ ТА/АБО НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

Постановою КМУ від 16.06.2021 р. № 635 у новій редакції викладено Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України, затверджений постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 306

З 23 червня діє новий Порядок отримання допомоги по частковому безробіттю під час карантину. Розмір допомоги визначатимуть та надаватимуть за кожний місяць пропорційно робочому часу, який скоротили. Розмір допомоги не перевищуватиме прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Раніше допомога не могла перевищувати мінімальну зарплату.

За допомогою звертається роботодавець для  виплати працівникам, з якими не припинив трудових відносин. За допомогою може звернутися й ФОП, що є застрахованою особою та не отримує допомогу як працівник. Допомогу не надаватимуть ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до І групи платників єдиного податку та які не сплачували страхові внески на підставі пункту 9-10.1 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Роботодавець або ФОП подаватимуть заяву, у якій підтверджуватимуть ознайомлення з умовами отримання та повернення допомоги і достовірність документів, поданих, щоб її отримати.

Роботодавець та ФОП зможуть виплачувати працівникам допомогу з першого дня, як скоротять їх робочий час, але не більш як 180 к. д. сумарно протягом календарного року. Якщо роботодавець звертатиметься повторно в межах календарного року — зможе отримати допомогу для працівників, які її ще не отримували або отримували менше 180 к. д.

Центр зайнятості контролюватиме цільове використання коштів, роботодавцем протягом періоду отримання таких виплат. Остаточну перевірку проводитимуть протягом 180 к. д. після останньої виплати допомоги. Центр зайнятості матиме право залучати представників Держпраці до перевірки документів, що подав роботодавець.

Постанова КМУ № 635 опублікована в «Урядовому кур’єрі» від 23.06.2021 №118 та почала діяти у цей же день.

Додаткову інформацію можна отримати у фахівців Краснокутської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: смт Краснокутськ,  вул. Охтирська, 1, 4 поверх або за телефоном (05756) 3-13-35.