БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ВОДІ!

Вода- чудовий засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомогає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так з початку року, згідно статистичних даних на водоймах м. Харкова та Харківської області вже загинуло 12 осіб (з них 3 дитини), що на 4 особи більше ніж за аналогічний період 2020 року (всього за 2020 рік загинуло 55 осіб).

Учора, 17 червня 2021 року, в районі шлюза-регулятора № 2 річки Мерло (с. Колонтаїв) на необлаштованому для купання місці втопилися двоє підлітків 14 та 16 років, учні Колонтаївського ліцею Краснокутської селищної ради Богодухівського району.

Тому щоб несталося біди, необхідно дотримуватися простих правил:

– купатися краще вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Температура води має бути не нижчою + 17-19 оС, у холодній воді купатися небезпечно.

– перебувати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не можна доводити себе до остуди (ознобу).

– не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини дуже розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє припинення дихання.

– небезпечно заходити в воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозгу.

– якщо немає поблизу обладнанного пляжу, треба вибрати безпечне місце для купання з пологим, твердим, чистим дном. Уводу заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.

– ризиковано запливати далеко від берега, тому що можна не розрахувати своїх сил.

ОСОБЛИВО БЕРЕЖІТЬ ДІТЕЙ:

1. Постійно стежте за їхньою поведінкою біля води;

2. Вчитися плавати або плавати діти можуть тільки під контролем дорослих;

3. При подоланні водойм на човнах неповнолітні мають бути в рятівних засобах;

4. Стежте за іграми дітей навіть на мілководді, бо вони можуть під час веселощів упасти й захлинутися.

Сектор з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи

апарату Краснокутської селищної ради