Працюємо у команді

04 червня 2021 року на базі Краснокутської селищної ради за участю заступника Краснокутського селищного голови Сергія Зайця, представників Харківського обласного центру соціальних служб, служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації, відділів селищної ради та установ і закладів Краснокутської громади відбувся тренінг та співбесіда з підготовки міждисциплінарної команди в рамках підготовки кандидатів у патронатні вихователі та його помічника.

Патронат над дитиною (сімейний патронат) – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини.

Під час зібрання було підбито підсумки проходження навчання кандидата у патронатні вихователі та його помічника за Програмою підготовки в патронатні вихователі. Адже метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

В Краснокутській громаді вже започаткована форма альтернативного догляду та виховання дітей. На Краснокутщині дві родини патронатних вихователів вже довели ефективність цієї послуги. На сьогодні ще одна родина з селища Краснокутська успішно пройшла навчання в Харківському обласному центрі соціальних служб.

Маємо надію, що новоутворена патронатна сім’я стане другою домівкою для дітей зі складною долею, адже кожна дитина має зростати у люблячій сім’ї, де поважають, захищають, створюють умови для розвитку її особистості, піклуються про здоров’я, навчають любити і бути людиною.

Комунальний заклад «Краснокутський центр соціальних служб» і надалі працюватиме над пошуком кандидатів у патронатні вихователі та їх помічників.