Проєкт Краснокутської селищної територіальної громади став переможцем в обласному конкурсі мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді» у 2021 році

Оснащення офтальмологічного кабінету КНП «Краснокутська центральна районна лікарня» Краснокутської селищної ради новітнім медичним обладнанням стане реальністю завдяки перемозі одноіменного проєкту в обласному конкурсі мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді» у 2021 році. Засідання конкурсної комісії нещодавно відбулося під керівництвом голови Харківської обласної ради Артура Товмасяна. Також у заході взяли участь перший заступник голови Харківської обласної ради Альберт Кононенко, заступниці Валерія Мураєва та Тетяна Біловол.

У рамках реалізації проєкту планується придбати безконтактний тонометр, периметр, щілинну лампу зі столом, стіл електропідйомний. Загальна вартість проєкту 500,0 тис.грн., з яких 350,0 тис. грн. надійдуть з обласного бюджету.

Придбання сучасного обладнання для офтальмологічного кабінету є надзвичайно важливим. Адже щотижня до лікаря звертається до 80 пацієнтів, що мають проблеми із зором. А щоб вчасно і правильно діагностувати хворобу та призначити дієве лікування, необхідно використовувати сучасне медичне обладнання.

На теперішній час у розпорядженні лікаря під час огляду наявна лише частина необхідного медичного обладнання, а саме офтальмоскоп, кераторефрактометр, проектор знаків, спеціальні гирьки, тонометр Маклакова та щілинна лампа п’ятидесятирічної давнини. Цього замало для встановлення точного діагнозу. Сучасні реалії потребують нового підходу.

Незамінним приладом для офтальмолога є безконтактний тонометр, що дозволить забути про старі механічні пристрої, робота з якими завжди була трудомісткою і небезпечною для очей пацієнта. Сучасний тонометр у сукупності з іншим супутніми приладами, серед яких периметр, щілинна лампа зі столом, стіл електропідйомний, дозволять проводити виміри максимально оперативно, точно і безпечно.

І незабаром усе це обладнання з’явиться в Краснокутській громаді. За його допомогою буде проводитись перевірка та вимірювання внутрішньоочного тиску, що є важливою складовою профілактики розвитку глаукоми на ранніх стадіях та її контролю на більш пізніх стадіях. В офтальмологічному кабінеті на 40 відсотків збільшиться здатність діагностування наявних та попередження можливих офтальмологічних проблем у населення.

Враховуючи те, що оновлення матеріально-технічної бази лікарні є занадто важким тягарем для місцевого бюджету, тим більш вагомою є перемога Краснокутської селищної територіальної громади у Харківському обласному конкурсі мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді». І це спільне досягнення стало можливим завдяки ініціативності керівництва Краснокутської селищної ради та її відділів, а головне – підтримці заступника голови Харківської обласної ради Тетяни БІЛОВОЛ.

Фото взяте з сайту Харківської обласної ради