Громадськості та працівникам Краснокутської селищної ради розповіли, як заробляти на зеленому туризмі

«Підвищення спроможності територіальних громад у сфері розвитку сільського зеленого туризму» — семінар під такою назвою пройшов у Краснокутській селищній раді.

Учасниками семінару стали Краснокутський селищний голова Ірина КАРАБУТ, секретар ради Валентина ОВЧАРЕНКО, перший заступник селищного голови Сергій МОЦИК та заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Сергій ЗАЄЦЬ, керуючий справами виконавчого комітету Інна ПАНЧІШНА, працівники селищної ради, старости старостинських територій, представники громадськості. У ході семінару підкреслили необхідність активного пошуку на території Краснокутської селищної ради ініціативних громадян, які створять структуру майбутньої мережі закладів зеленого туризму.

Експерт національного інституту стратегічних досліджень, заступник голови ГО «Польсько-українська аграрна асоціація» Віктор Нестеренко та викладач ХарРІ НАДУ при Президентові України, експерт з написання проектів Олег Кулініч розповіли учасникам заходу про основні види туризму, основні та додаткові туристичні послуги, які можуть надавати мешканці Краснокутщини, повідали про успішні туристичні проєкти, які були організовані в інших громадах.

На думку Віктора Нестеренка, саме зараз склалася ситуація, що є максимально сприятливою для розвитку внутрішнього туризму на Харківщині.

«Сьогодні маємо унікальну можливість використати ситуацію, коли більшість харків’ян відмовилися від відпочинку в Криму, а подорожі за кордон є занадто дорогими та ускладненими через коронавірус. Отже, зростає попит саме на внутрішній туризм високої якості — коли турист отримує гарну якість послуги за помірну ціну. Отже, є величезне поле для розвитку малого бізнесу та покращення інфраструктури місцевих громад», — зазначив Віктор Нестеренко.

«Сьогодні з’явилася унікальна можливість для наших територій стати більш привабливими для туристів — як зовнішніх, так і внутрішніх, — а це означає збільшення доходів до відповідних місцевих бюджетів, розвиток рідного краю. Ми маємо прекрасні території, які нічим не гірше закарпатських пейзажів. Нам тільки потрібно це капіталізувати. Західна України це зробила десь 10 років тому, настав і наш час», — наголосив Олег Кулініч.

«Розвиток зеленого туризму в Краснокутській селищній раді є реальним механізмом створення спроможності громади за рахунок розвитку малого бізнесу та самозайнятості населення, — резюмувала Ірина Карабут. Ірина Олександрівна запропонувала обдумати почуте сьогодні на семінарі, визначити основні напрямки розвитку зеленого туризму, який можна розвивати у нашій місцевості, знайти людей, які забажають зайнятися даним видом бізнесу та через тиждень зустрітися знову для більш ґрунтовного обговорення.