Краснокутщина пам`ятає!

07 травня 2021 року в Краснокутську біля Меморіалу Слави відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

На заході були присутні Краснокутський селищний голова Ірина КАРАБУТ, заступники селищного голови, працівники підприємств та організацій Краснокутщини, школярі, ліцеїсти та жителі селища.

На початку заходу настоятель Свято-Архангело-Михайлівського храму протоієрей Миколай провів панахиду за загиблими під час Другої світової війни.

Далі слово мала Краснокутський селищний голова Ірина КАРАБУТ. «Сьогодні ми з вами зібралися, щоб згадати тих людей, які віддали своє життя за краще майбутнє, щоб згадати тих людей, які принесли мир і свободу нашій державі. Кожна українська родина в далеких 1939-1945 роках минулого століття зазнала втрат. Наші діди воювали за те, щоб ми з вами жили спокійно. Ми ніколи не забудемо наших предків, які віддали своє життя.

Ніхто не думав, що через 70 років ми знову зустрінемося з тим, що відбувається на Сході нашої держави. А там сьогодні дійсно жахіття. Наші діти гинуть на цій нікому не потрібній війні задля того, щоб ми з вами жили під мирним небом. Царство небесне і вічний спокій. Ми пам’ятаємо…», — зазначила Ірина Олександрівна.

До учасників мітингу звернувся Микола КОТКО. Він зазначив, що з Краснокутщини на фронт пішли більше 10 тисяч чоловік, а повернулися менше 2,5 тисяч. На території Краснокутської селищної ради знаходиться 40 братських могил. Найбільша братська могила знаходиться у Колонтаєві, там поховано 1077 чоловік. В Олійниках – 300 чоловік. На Меморіалі в Краснокутську поховано 69 воїнів. Микола Федорович подякував воїнам, які захищають Україну сьогодні на Сході та побажав здоров’я ветеранам Другої світової війни.

Також до присутніх звернулася депутат Краснокутської селищної ради Ганна Безверха. Ганна Миколаївна у своїй промові відмітила, що в цей день ми усі відчуваємо сум за тими, хто не побачив своїх онуків, за тими, хто назавжди залишиться 19-річними юнаками, випускниками шкіл, які із-за шкільних парт відправилися захищати Батьківщину. Вона закликала вклонитися батькам, що виховали патріотів України, які захищають Східні кордони рідної держави у теперішній час.

Хвилиною мовчання вшанували полеглих на фронтах і наших земляків, які відійшли у потойбіччя, захищаючи Незалежність України в зоні АТО.

Мітинг завершився покладанням квітів до Вічного вогню.