У Краснокутську відбулися заходи до Дня Чорнобильської трагедії

26 квітня 2021 року на Меморіалі Слави біля пам’ятного знака «Жертвам чорнобильської трагедії» відбувся мітинг-реквієм, присвячений 35-й річниці з Дня Чорнобильської катастрофи.

Цього дня біля пам’ятного знака з дотриманням протиепідемічних норм зібралися ліквідатори Чорнобильської аварії.

На початку скорботного заходу настоятель Свято-Архангело-Михайлівського храму смт Краснокутськ протоірєрей Миколай Чебір провів громадську панахиду за загиблими в Чорнобильській катастрофі.

Із промовою з нагоди сумної дати до всіх присутніх звернулася Краснокутський селищний голова Ірина КАРАБУТ: «Сьогодні особливий день, минуло 35 років, коли 26 квітня 1986 року сталося величезне лихо, трапилася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Весь світ тоді дізнався про трагедію нашого народу. Кожен рік ми вшановуємо тих, хто не шкодуючи свого життя та здоров’я захистив не тільки нашу Вітчизну, а й весь світ від атомного лиха. Батьківщина і ми всі пишаємося вами, тими, хто мужньо захистив рідну землю в тяжку для неї годину. Прийміть слова щирої вдячності за ваш ратний подвиг в ім’я всього людства!

Я низько кланяюсь кожному з вас і прошу Бога, щоб вам посилав здоров’я. Щоб ви ще довго були прикладом для підростаючого покоління і для всіх, прикладом того, як треба любити державу, як треба жити в цьому світі. Ми громада, яка тільки-но становлюється. Проте, ми будемо старатися всіма силами матеріально і морально підтримувати вас, шановні ліквідатори. Божого благословення вам у всіх ваших справах і міцного здоров’я».

До присутніх звернувся і голова Краснокутської організації «Союз Чорнобиль Україна» Георгій Дука, який зазначив, що 26 квітня розділило світ на «ДО» і «ПІСЛЯ» і ми стали іншими. 242 людини з Краснокутщини брали участь у ліквідації наслідків аварії. Насьогодні, нажаль, більше половини вже немає з нами. Тому сьогодні, в першу чергу, ми згадуємо тих, хто відійшов і вічність. З роками минуле відходить, а героїчний подвиг героїв-чорнобильців залишається.

До мікрофону також був запрошений наш земляк, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Микола КОТКО. Микола Федорович подякував ліквідаторам і побажав їм здоров’я та мирного неба.

Після всіх виступів відбулася хвилина мовчання.

По закінченню заходу всі присутні поклали квіти до пам’ятного знака «Жертвам чорнобильської трагедії».