Звернення до керівників сільськогосподарських підприємств щодо дотримання правил пожежної безпеки під час пожежонебезпечного періоду

Пожежі в агропромисловому комплексі трапляються з різних причин. Це і необережність під час куріння, і недбале поводження з вогнем, і несправність сільськогосподарської техніки або відсутність на ній спеціального обладнання (іскрогасники на автомобілях з двигунами внутрішнього згоряння, металевий ланцюгів на комбайнах як заземлювачів), підпали й самозаймання. Лихо може статися через невиконання господарями елементарних правил пожежної безпеки.

Пожежна безпека об’єктів сільськогосподарського виробництва охоплює великий комплекс протипожежних заходів, до якого входить пожежна безпека полів, сільськогосподарської техніки та місць зберігання і переробки зерна.

З метою недопущення виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій на сміттєзвалищах, полігонах твердих побутових відходів, в місцях збирання, переробки та зберігання врожаю, на відкритих територіях та лісових зонах, забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час пожежонебезпечного періоду, необхідно:

– провести інструктивні наради з працівниками господарств щодо забезпечення пожежної безпеки;

– організувати роботу щодо недопущення спалювання сухої рослинності та поживних залишків;

– організувати створення протипожежних розривів між прилеглими до лісових насаджень польових масивів та населених пунктів;

– провести уточнення порядку координації дій відповідно до діючих планів реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами.