Громадяни, не провокуйте пожежі в екосистемах!

Рятувальники нагадують, що легковажне ставлення, примножене на небезпечні для екосистем погодні умови, у більшості випадків може призвести до катастрофічних наслідків. І те, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — можна легко підтвердити вражаючими статистичними показниками. Станом на 15 квітня 2021 року на території Краснокутської селищної територіальної громади маємо 18 випадків загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах! За таких умов вогонь може швидко перекинутися на житло та спричинити масштабну пожежу.
Тож, зважаючи на загрозу цих загорянь, особливо під час підвищення температурних показників, Краснокутський РС ГУ ДСНС України у Харківській області звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:
• створювати смітники та спалювати відходи;
• розводити багаття у лісі та лісопосадках;
• палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
• залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
• спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
• дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

За матеріалами Краснокутського РС ГУ ДСНС України у Харківській області