Відбувся захід «Мінна безпека для дітей» та «Гештальт терапевт дітям»

За підтримки Краснокутського селищного голови Ірини КАРАБУТ благодійна організація «Благодійний Фонд “Волонтери: Дорослі–Дітям”» у Харкові, громадська спілка «Українська мережа за права дитини» та товариство Червоного Хреста України Міжнародного Комітету Червоного Хреста 20 жовтня 2023 року у Краснокутському ліцеї № 1 провели для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з патронатних родин та їх законних представників захід в рамках проєкту щодо зниження ризиків від мін і вибухонебезпечних наслідків війни «Мінна безпека для дітей» та «Гештальт терапевт дітям». Організатор заходу – служба у справах дітей Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області.

Товариство Червоного Хреста України за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста реалізує проєкт щодо зниження ризиків від мін і вибухонебезпечних наслідків війни. Основне завдання проєкту – підвищити обізнаність вразливих верств населення про проблему мін і вибухо-небезпечних наслідків війни. Зусилля сфокусовані на інформуванні жителів населених пунктів у зоні конфлікту, а також внутрішньо переміщених осіб.

Основною темою заходу було те, що Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30 % її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та інші вибухонебезпечні предмети спричинили 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 року по 30 липня 2023 року. З огляду на це Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з товариством ервоного Хреста України  проводять  практикуми з мінної безпеки, аби діти різних вікових груп знали правила, які зберігають життя та здоров’я.

Волонтери-інструктори проєкту провели заняття із мінної просвіти з використанням доступних інтерактивних матеріалів та відео для групової роботи, розроблених ЮНІСЕФ спільно із дитячими психологами та експертами в мінній просвіті, які в легкій формі пояснюють дітям, як безпечно поводитися на територіях, що можуть бути забруднені мінами. Зокрема це:

  • бесіди, адаптовані для молодших і старших школярів;
  • серія порад від гештальт терапевта для комунікації з дітьми про вибухонебезпечні предмети;
  • брошура із завданнями від Суперкоманди Інфорсів для підлітків; 
  • загадки на тему мінної безпеки для дошкільнят, учнів молодшої та середньої школи; 
  • мультики для дітей («Безпечні канікули» — для дітей віком 3—10 років, «Суперкоманда проти мін» — для дітей віком 8—16 років, «Пес Патрон» — для дітей віком 4—16 років); 
  • відео із псом Патроном та саперами про типи вибухонебезпечних предметів і формування безпечної поведінки в умовах подолання наслідків бойових дій; 
  • інформаційні постери та ігри.

Сьогодні, коли Україна є однією із найзабрудненіших вибухонебезпечними предметами країн у світі, а через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від мін для нашого життя, важливо говорити про мінну небезпеку.

Адже знання про те, як виглядають небезпечні предмети та алгоритм дій при їх виявленні, інформація про визначення небезпечних місць та життєві приклади – дають більшу впевненість, що населення мінімізує ризики при зіткненні з вибухонебезпечними предметами.

Тому Товариство Червоного Хреста України продовжує працювати над інформуванням населення по всій країні та різних вікових груп.

Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати і наших дітей.