НЕМАЄ ВОДИ?

Щодня ми відкриваємо кран, з якого тече вода. Ми миємо руки, п’ємо, готуємо їжу, перемо. Щодня…Це зручно, це нормально, коли вода в крані є. Як може бути інакше? Ми звикли до цього блага цивілізації та навіть не задумуємося, скільки людей задіяні у процесі безперебійного водозабезпечення населення.

І згадуємо про них тільки тоді, коли з крана чуємо зловісне шипіння… Немає води… І як згадуємо? Та «незлим тихим словом», як-то кажуть в народі… Одразу телефонуємо, сердимося, нарікаємо, буцімто, не виконують свою роботу а тарифи піднімають.

З приводу вартості послуг водопостачання одразу зазначу, що вона мала б зрости. Дорожчають енергоносії, запчастини, зростає мінімальна заробітна плата – а це основні складові формування вартості послуг. Проте, щоб зняти навантаження на людей, зняти соціальну напругу серед населення, депутати селищної ради на останній сесії підтримали рішення стосовно відшкодування частини тарифу з бюджету. Тобто для споживачів ціна залишиться незмінна.

А чи відомо вам, що на теперішній день система водопостачання на території Краснокутської селищної територіальної громади зношена. Водогони в населених пунктах будувалися ще в 60-70-ті роки минулого століття. Азбестно-цементні й металеві труби за такий тривалий період зазнали морального та фізичного зносу, через що майже щодня відбуваються пориви.

Гадаю, жителі Козіївки ще не забули, як нещодавно залишилися майже на добу без води, бо згорів насос. І це не єдина аварія по Козіївці за останній час. Також великі проблеми з водопостачанням траплялися у Степанівці, Городньому, Олексіївці, Краснокутську. Коли потрібно було замінювати насоси, автоматику регулювання підйому води на свердловинах, проводити усунення поривів та витоків води.

Аварії трапляються у будь-який час доби та пору року. І працівники КП «Джерело» й ТОВ «Агроводобуд», не зважаючи на сніг, дощ, холод, «по вуха» у багнюці ризикуючи своїм здоров’ям, а іноді і життям, докладають максимальних зусиль для ліквідації їхніх наслідків. Роботи тривають до пізньої ночі, щоб забезпечити комфорт у ваших оселях.

Велика вдячність працівникам «невидимого фронту» за таку нелегку й самовіддану працю!

Проте багатьох негараздів можна було б уникнути. Так, наприклад, жителі с. Основинці і мешканці вул. Центральна у Козіївці постійно скаржаться на слабкий напір води або її повну відсутність. А чому так трапляється? Дуже часто через егоїзм сусідів. В той час, коли одні поливають городину (наприклад, жителі вул. Новоселівська та вул. Козацька і частини вулиці Центральна с. Козіївка), інші – не можуть набрати склянку, щоб напитися. Насоси працюють на межі своїх можливостей і, як наслідок, часто виходять з ладу. А тоді вже без води залишаються усі!

Щоб запобігти аваріям, варто просто думати про оточуючих. Не поливати питною артезіанською водою городи та ягідники, економити дорогоцінний ресурс, без якого загине все живе. А стосовно порушників – то їх виявлятимуть працівники підприємств з водопостачання і по кожному прийматимуться відповідні рішення.

Сподіваємося, спільними зусиллями нам вдасться зберегти водне багатство, дароване природою, щоб ще багато-багато поколінь могли ним користуватися.