Увага! Пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. На жаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких не можна піддати класичним щепленням.       

У III декаді вересня – І декаді жовтня 2023 року на території Краснокутської територіальної громади Богодухівського району проводитиметься кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Розподіл приманок з вакциною відбуватиметься наземним методом у лісових та мисливських угіддях громади, відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 25 доз вакцин.

Приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку (3 см на 5 см), із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині – желеподібна капсула з високоімунною вакциною проти сказу.

Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні:

  •             не викликають захворювання у молодих тварин;
  •             не виділяють вакцинний вірус зі слиною;
  •             безпечні для природного середовища;
  •             стабільні в польових умовах.

Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодних умов, до охоплення всієї території громади. 

Звертаємось до мешканців громади з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин. При виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, не переносити з місця,  а залишати привабливими для тварин.

Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області