Волонтерсько-благодійний похід в день свята Трійця

Так випало, що 4 червня 2023 року в День великого православного свята Трійці, волонтерська група за сприяння голови ГО «Захист заради перемоги» Ірини ДОНЦОВОЇ (ЗЕЛЕНСЬКОЇ) та спільно з віце-президентом Харківської спілки ЗМІ Володимиром ЛЯЩЕНКОМ позапланово вирушила в благодійний похід до Краснокутської громади.

Проїжджаючи Богодухів, не могли не зупинитися і не зайти до храму, який має назву «Свято Духівський» – поєднання назви і свята. Православні цього міста святкували Трійцю – День Святого Духа – Зелену неділю. Храм був прикрашений різноманітною зеленню, аромат якої нагадував, що літо вже настало, а святковий дух надихав на нові благодійні вчинки. Надзвичайно приємно, що нас зустрів теплими словами і добрими побажаннями настоятель цього храму благочинний Богодухівського району отець Стефаній. (фото додається). 

Через годину були у Козіївському старостинському окрузі. Черговий раз Харківщина отримала допомогу від французьких друзів, яка була адресно передана до відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру Краснокутської селищної ради.

Десять батарей «PIAN02», розміром 2200х1000 виготовлені IRSAP, отримали Краснокутський селищний голова Ірина КАРАБУТ і староста Козіївського старостинського округу Лариса ЗАЄЦЬ для стаціонарного відділення Краснокутського територіального центру, в якому наразі проживають 48 тяжко хворих підопічних. Серед них – багато внутрішньо переміщених осіб, зокрема є люди з Золочівської, Дергачівської, Липцівської та з Ізюмської громад. Багатьом з них нікуди повертатися після війни, а в однієї жінки ворожа ракета убила всю її сім’ю та знищила домівку.

Краснокутський селищний голова щиро дякувала голові волонтерської громадської організації «Заради перемоги» за цю підтримку та зазначила: «У них на душі буде тепло від цих батарей, буде тепло від уваги наших французьких друзів та від уваги пані Ірини. Дякуємо! Перемога буде обов’язково за нами, разом ми єдині, вистоїмо і переможемо! Слава Україні!» (фото додається).                                                       

Також в цей день відбулася зустріч з добровольцями Добровольчого формування № 1 Краснокутської територіальної громади, представниками місцевого самоврядування та телевізійниками. Обговорили питання підготовки сценарного плану запису фільму і кліпу про добровольців, які захищають свою територіальну громаду в російсько-українській війні, та питання підготовки до Дня визволення Краснокутщини від фашистів у роки Другої світової війни. На завершення зустрічі Ірина ДОНЦОВА передала добровольцям Добровольчого формування обереги (мотанки) від Олени з Харкова та домашні сири від волонтерів.

З давніх-давен у скрутні часи, особливо коли точилися кровопролитні битви, людство відчувало покровительство Бога-Отця, Бога-та Святого Духа. І сьогодні, в час збройної агресії підступного ворога, символ триєдності потрібен, як ніхто інший. І будучи журналістом-телевізійником, не зміг утриматися, щоб не провести паралель між сьогоднішнім святом Трійці та трьома людьми, які стояли поряд. Це Краснокутський селищний голова Ірина КАРАБУТ, керівник громади, обраний народом, щоб відстоювати інтереси своїх мешканців, командир добровольчого формування № 1 Краснокутської селищної територіальної громади, полковник Сергій ЛАЗАРЕНКО, справжній знавець військової справи, а також волонтер Ірина ДОНЦОВА, людина, життєве кредо якої – допомагати іншим.

Побачив їх і не зміг утриматися, щоб не взяти у них інтерв`ю. Коротко, як один, вони сказали: «Зараз, під час війни ми, і такі як ми, потрібні один одному, щоб своїми вчинками бути прикладом для інших. Ми маємо об’єднатися, щоб, не шкодуючи свого часу і сил, наблизити ПЕРЕМОГУ над російським агресором.

Слава Україні (фото додається).                                                                                                                                                             

Володимир ЛЯЩЕНКО, 05.06.2023.