В Україні остаточно заборонено використання пластикових пакетів

Шановні суб’єкти господарювання об’єктів роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. В Україні остаточно заборонено використання пластикових пакетів.

31 січня 2023 року почав діяти Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», що забороняє розповсюджувати тонкі й надтонкі поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм. Навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса. Зокрема, на платній основі.

Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», був ухвалений Верховною Радою 1 червня 2021 року; ним запроваджено механізми стимулювання розвитку виробництва біорозчинних пластикових пакетів, а також передбачена відповідальність за порушення вимог у сфері поширення пакетів.

Основні етапи впровадження закону: перший етап – з 10 грудня 2021 року була запроваджена обов’язкова реалізація пакетів за кошти, а безкоштовне розповсюдження забороняється; другий етап почався з березня 2022 року – заборона розповсюдження пакетів до 50 мікрометрів; третій етап – з 1 січня 2023 року – заборона використання всіх пакетів до 50 мікрометрів.

Заборона стосується магазинів, ринків та закладів харчування.

Так після третього етапу, з 1 січня цього року поліетиленові пакети мають замінити на біорозкладні пакети, що відповідають стандартам та мають спеціальне маркування, які можна викидати із органічними відходами у спеціальний контейнер для органіки.

При цьому, дозволено продавати товсті поліетиленові пакети у сегменті В2В, які зазвичай продаються в супермаркетах.

Контролює дотримання законодавства Держпродспоживслужба.

Адміністративно-господарські санкції за порушення законодавства становлять:

– у розмірі від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, (від 8500-17000 грн.), за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн.);

 – за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.