На Краснокутщини відбувся мітинг-реквієм до 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2023 року на Меморіалі Слави біля пам’ятного знака «Жертвам чорнобильської трагедії» відбувся мітинг-реквієм, присвячений 37-й річниці з Дня Чорнобильської катастрофи.

Біля пам’ятного знака зібралися ліквідатори Чорнобильської аварії.

На початку скорботного заходу настоятель храму Святих Новомучеників Слобідського Краю отець В’ячеслав провів громадську панахиду за загиблими в Чорнобильській катастрофі.

Із промовою з нагоди сумної дати до всіх присутніх звернулася Краснокутський селищний голова Ірина КАРАБУТ: «Сьогодні особливий день, минуло 37 років, коли 26 квітня 1986 року сталося величезне лихо, трапилася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Весь світ тоді дізнався про трагедію нашого народу. Кожен рік ми вшановуємо тих, хто не шкодуючи свого життя та здоров’я захистив не тільки нашу Вітчизну, а й весь світ від атомного лиха. Ми всі пишаємося вами, тими, хто мужньо захистив рідну землю в тяжку для неї годину.

Сьогодні, коли ми знову стикнулися з великою бідою, коли на територію України напала Росія, українці відстоюють весь світ у боротьбі за свободу та незалежність. І ви, шановні ліквідатори, робите усе можливе для нашої Перемоги. Я низько вклоняюся кожному з вас і прошу Бога, щоб вам посилав здоров’я. Прийміть слова щирої вдячності за ваш подвиг в ім’я людства!»

Ірина Олександрівна передала голові Краснокутської організації «Союз Чорнобиль Україна» Георгію ДУЦІ подяку Харківського міського голови Ігоря Терехова за активну громадську діяльність, вагомий внесок у справу соціального захисту населення та з нагоди 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

Георгій Михайлович ДУКА зазначив, що 26 квітня 1986 року розділило світ на «ДО» і «ПІСЛЯ». 242 людини з Краснокутщини брали участь у ліквідації наслідків аварії. Це були солдати строкової служби, працівники підприємств та призовники через військомати. На жаль, багатьох вже немає з нами. Минулого року відійшов у кращі світи Олександр ЛЕВАНДА. З роками минуле відходить, а героїчний подвиг героїв-чорнобильців залишається.

До мікрофону також був запрошений наш земляк, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Микола КОТКО. Микола Федорович подякував ліквідаторам і побажав їм здоров’я та мирного неба.

Після всіх виступів відбулася хвилина мовчання.

По закінченню заходу всі присутні поклали квіти до пам’ятного знака ліквідаторам аварії на  Чорнобильській АЕС.