Захисників Харківщини відзначили державними нагородами посмертно

До орденів Богдана Хмельницького ІІ і ІІІ ступенів та «За мужність» ІІ і ІІІ ступенів представлені 23 уродженці Харківщини, які полягли в боях проти російського загарбника.

Серед них і два наших земляка: Сергій БАСТРИЧ та Юрій СТЕЦЮРА.

Орденом «За мужність ІІІ ступеня» нагороджений БАСТРИЧ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ, молодший сержант, командир протитанкового відділення.

28 квітня 2022 року загинув від отриманих поранень під час виконання бойового завдання по здійсненню заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України відсічі і стримання збройної агресії російської федерації в районі населеного пункту Нова Дмитрівка Ізюмського району.

Орденом «За мужність ІІІ ступеня» нагороджений СТЕЦЮРА ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, старший солдат, водій протитанкового взводу 2-го механізованого батальйону.

26 травня 2022 року загинув від отриманих поранень під час виконання бойового завдання по здійсненню заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України відсічі і стримання збройної агресії російської федерації в районі населеного пункту Тернова Харківського району.

Ордени передавали заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов та начальник Харківського облтерцентру комплектування та соцпідтримки Володимир Арап. Відзнаки передали родинам загиблих воїнів.

«Ці воїни віддали у війні найцінніше – своє життя. Саме завдяки їм ми можемо жити та продовжувати боротьбу проти окупантів. Ціна свободи та недоторканості нашої держави – полеглі герої. Вічна шана та пам’ять кожному полеглому захиснику», – зазначив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

Представлені до відзнак – українські захисники, що загинули під час оборони та деокупації Харківщини, боїв на Донецькому, Луганському і Запорізькому напрямках.

«Важко підібрати слова… Ви виростили справжніх патріотів, героїв, які самовіддано захищали усіх нас. Щирі співчуття рідним і побратимам. Ми подолаємо ворога та помстимося за смерті наших героїв», – звернувся до родин загиблих Володимир Арап.

БАСТРИЧ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
СТЕЦЮРА ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ