15 лютого – Міжнародний день медичної сестри операційної

Щороку 15 лютого фахівці в області операційного справи відзначають своє професійне свято. Цей день був оголошений Європейською асоціацією операційних медичних сестер в 2009 році. 15 лютого приймають вітання на свою адресу фахівці вищої категорії сестринського персоналу – операційні медичні сестри.

Офіційно напрямок хірургічної діяльності датується 1875 роком. Майже через 2 десятиліття, в 1891 році, з’явилася професія – операційна медсестра. Хірурги не могли якісно проводити операції без допомоги асистентів, тому сестер почали навчати певним навичкам, тонкощам і ритуалам операбельного втручання в організм людини.

Операційний блок – серце лікарні, «свята святих», і люди там працюють непрості. Життєва стійкість, відповідальність, працьовитість, милосердя і величезна любов до професії – ось що відрізняє наших операційних медсестер. Операційна сестра – основна сполучна ланка між лікарями-хірургами і всім процесом діяльності операційного блоку.

У зв’язку з впровадженням в практику спеціалізованих операцій різних профілів, операційні сестри поряд з хірургами вдосконалюють свої знання та вміння. Робота з новим обладнанням та інструментарієм накладає додаткові вимоги до функцій даних фахівців. Доброта, чуйність, співчуття і милосердя – моральний фундамент цієї найгуманнішої професії. Операційні медичні сестри допомагають зберегти найголовніший скарб на землі – життя.

Краснокутська селищна рада вітає янголів у білих халатах із професійним святом! Від щирого серця бажаємо великих можливостей і перспектив, стабільного блага і процвітання. Міцних нервів і позитивного настрою, сили та натхнення у Вашій не простій роботі! Велика шана та безмежна вдячність за щоденну турботу до пацієнта та професіоналізм!

Від імені старост, виконавчого комітету, депутатів селищної ради

селищний голова Ірина КАРАБУТ