Порядок дій у разі втрати чи спливу терміну дії документів під час війни

Під час дії воєнного стану бувають такі обставини через які особи можуть втратити свої документи, чи забрати їх немає можливості. Відновлення документів під час війни відрізняються то ж що робити коли документи було знищено, пошкоджено, втрачено чи протерміновано в умовах воєнного стану.

Куди звертатись щоб, щоб відновити документи.

Утрачені або знищені документи можна відновити у територіальних органах Державної міграційної служби України (ДМС).

Послуги які надає зараз ДМС:

  • прийом документів на оформлення ID-картки, закордонного паспорта громадянина України, посвідок на постійне та тимчасове проживання;
  • продовження строку дії закордонних паспортів, внесення відомостей про дітей, що дає можливість громадянам вільно перетинати кордон;
  • вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки.

Якщо втратили паспорт громадянина, є й інші документи які засвідчують особу це може бути водійське посвідчення або паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Також не треба забувати про мобільний застосунок «Дія», всі паспорти що відображаються в ньому є дійсними.

Якщо сплинув термін дії документів, що в такому випадку треба робити.

Якщо в українського паспорта для виїзду за кордон минув термін дії, його продовжують на 5 років. У закордонний знову вклеюють фото дітей. Посвідчення водія, а також свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів діятимуть на території України навіть після закінчення їх терміну. Якщо втратили паперовий паспорт або ID- картку то електронний документи який є в телефонному додатку «Дія» має таку ж саму юридичну силу.

Порядок продовження строку дії закордонного паспорту.

На період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування перетинати державний кордон громадяни України можуть в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжено, а також діти на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон їх законних представників, до якого внесено інформацію про дитину. На підставі заяви вносять інформацію про продовження строку дії закордонного паспорту особи або її законного представника а також наявного закордонного паспорта, документи подаються до територіального підрозділу Державної міграційної служби незалежно від місця реєстрації другими словами подаються за місцем звернення громадянина. Таку інформацію вносять у закордонний паспорт в день звернення безоплатно.

Працівник установи проставляє відмітку у протермінованому паспорті про продовження його строку дії, термін дії закордонного паспорта можна продовжити строком на 5 років. Які необхідні документи:

  • заява про продовження строку дії закордонного паспорта;
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Як можна відновити документи за межами України.

Документи які були втрачені або протерміновані оформлюються в українських консульствах. У консульстві можна:

  • продовжити термін дії закордонного паспорта;
  • отримати інформаційну підтримку;
  • оформити Свідоцтво про підтвердження особи на випадок, якщо у вас є лише внутрішній паспорт (старого зразка), де відсутні записи латиницею;
  • внести відомості про дітей, молодших 16 років, до паспорта одного з батьків.

У разі якщо Ви маєте додаткові питання по цій статті чи ваші права порушують, або Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  – звертайтеся до сектору «Краснокутське бюро правової допомоги»  Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: смт. Краснокутськ, вул. Миру, 138. тел. (05756) 3-26-50.