Краснокутська селищна рада Богодухівського району Харківської області інформує

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить: затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів, а також затвердження правил благоустрою територій населених пунктів. Підприємства, установи та організації у сфері благоустрою зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію; утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об’єкти благоустрою (їх частини);

Громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію; дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів; не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою населених пунктів.

З 01 січня 2022 р. набув чинності Публічний договір на вивезення твердих побутових відходів на території Краснокутської селищної територіальної громади, який був опублікований на офіційному сайті Краснокутської громади.

Що таке Публічний договір?

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України. В даному випадку між жителями Краснокутської громади та ВУЖКГ укладається договір про надання послуги з вивезення твердих побутових відходів (ТПВ).

Публічний договір – це дуже поширена форма відносин між надавачами послуги і користувачем. Наприклад: – ми користуємося послугами громадського транспорту. Ми не укладаємо договір кожен раз коли нам потрібно їхати. Це тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов’язання, також, наприклад, перукарні, магазини, заклади харчування, де ми просто отримуємо послугу і розраховуємося за неї.

ВУЖКГ надає послугу всім хто її потребує. В процесі життєдіяльності та ведення господарської діяльності сміття продукує кожен мешканець та підприємець, а послуги з  вивезення твердих побутових  відходів надаються всім без виключення мешканцям і приватних домоволодінь і багатоквартирних будинків. Відповідно і сплачувати мають всі. Оплата проводиться на підставі отриманих рахунків-квитанцій, які надійдуть до ваших домоволодінь. 

«У мене немає сміття»

Досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає, але твердження, що у сучасній приватній садибі чи квартирі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує жодної критики! Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами селища у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Але ж сміття потрібно комусь зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини, а ще – вивезти до полігону ТПВ. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Крім того,  підприємство ще платить податки державі та має багато інших витрат. Тому висновок один – безкоштовне вивезення та утилізація сміття, НЕМОЖЛИВЕ.

Крім того, селищною радою затверджені Правила благоустрою, які забороняють вчиняти подібні дії та уповноважують посадових осіб накладати за подібні порушення штрафи.

Тепер про відповідальність громадян

Відсутність сплати, згідно Публічного Договору за вивіз та утилізацію сміття із спеціалізованими організаціями є порушенням, за яке настає відповідальність, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою штрафні санкції.

Наголошуємо, що після публікації, процедура укладання публічного договору вважається завершеною.

Договір укладається з усіма мешканцями Краснокутської селищної територіальної громади,  нарахування здійснюються на кожного мешканця згідно бази даних селищної ради. При виникненні певної заборгованості, підприємство буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками. Відразу попереджаємо, що боржнику, перш ніж оспорити наявність заборгованості потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів. І що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України, крім нього.

Шановні мешканці!

При виникненні будь яких запитань, наприклад: потрібно скоригувати кількість осіб за певним місцем проживання або виникла потреба уточнити іншу інформацію, можете звертатися за телефоном: (05756) 3-14-91.

Просимо мешканців, підприємців, керівників підприємств, установ та організацій громади по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте. Закликаємо всіх, без винятку, дбати про чистоту та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок.

Виробниче управління житлово-комунального господарства
62002, Україна, Харківська обл., смт Краснокутськ, вул. Єдності, 12
E-mail: krkut-kh@meta.ua
р/р UA523518230000000260043012616
ХОУ АТ «Ощадбанк» м. Харків
МФО 351823
ЄДРПОУ 22666610