Як захиститися у випадку ядерного вибуху

Ймовірність застосування росіянам тактичної зброї, на думку експертів, зростає через успішний опір українців і параноїдальне прагнення Путіна до перемоги будь-якою ціною.

Чим може загрожувати тактичний ядерний удар і як від нього можна захиститися? Все не так погано, як здається на перший погляд.

У випадку радіоактивної небезпеки в першу чергу слухайте вказівки влади, ДСНС та інших установ, які координуватимуть на місцях. Якщо ця аварія трапиться у вашій місцевості, зайдіть в укриття, підвал або всередину будівлі разом із домашніми тваринами.

Стіни дерев’яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання у два рази, цегляного – у 10 разів; заглиблені укриття (підвали) з покриття із дерева – у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону – у 40-100 разів.

Радіоактивний матерал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху. Закрийте та заблокуйте всі вікна та двері в приміщенні, не підходьте до них без нагальної потреби. Зробіть кількаденний запас води у герметичних ємностях, продукти загорніть у плівки і покладіть у холодильник або шафу.

Підготуйте маску, респіратор або ватно-марлеву пов’язку для захисту органів дихання на випадок евауації. Після прибуття на нове місце перебування зніміть обережно засоби захисту та увесь одяг, помістіть у пластиковий пакет або герметичний контейнер і тримайте його якомога далі від людей та домашніх тварин. Прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Не тріть і не дряпайте шкіру, щоб радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками чи вологою тканиною.

Якщо ви отримали повідомлення про радіаційну аварію, проведіть йодопрофілактику. Упродовж 7 днів приймайте по одній таблетці (0,125) йодистого калію, а для дітей віком до 2-х років – частину таблетки (0,04 г). Якщо немає йодистого калію, використовуйте йодистий розчин: 3-5 крапель 5% розчину йоду на склянку води, дітям до 2-х років – 1-2 краплі.

Сектор з питань цивільного захисту,

оборонної та мобілізаційної роботи

апарату селищної ради