Тетяна БІЛОВОЛ відвідала Козіївський старостинський округ

Заступниця голови Харківської обласної ради Тетяна БІЛОВОЛ сьогодні, 11 лютого 2022 року, відвідала Козіївський старостинський округ Краснокутської селищної ради, де ознайомилася з роботою Козіївського ліцею, Козіївського закладу дошкільної освіти (ясла-садок), відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та поспілкувалася з сімейним лікарем ФОП Столовою Аллою Олександрівною.

Спільно з першим заступником селищного голови Сергієм МОЦИКОМ, заступником голови з питань діяльності виконавчих органів Сергієм ЗАЙЦЕМ та начальником відділу освіти Тетяною КРАЛЕЮ Тетяна Володимирівна оглянула навчальні приміщення, вивчила умови для перебування і навчання дітей в Козіївському ліцеї, де навчаються 223 учні та забезпечують навчальний процес 23 педагоги і 18 технічних працівників.
Також вона поцікавилася матеріально-технічною базою ліцею, обговорила з директором школи Юрієм Педаном питання харчування і модернізації харчоблоку, поспілкувалася з вчителями. Як зазначила Тетяна Біловол, очікується, що на модернізацію шкільних харчоблоків області буде отримана державна субвенція.

Під час відвідин Козіївського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) гості познайомилися з працівниками та вихованцями установи, оглянули умови перебування малят у дитсадку, разом з директором закладу Наталією Рудь окреслили напрямки розвитку садочка, в якому сьогодні виховується 80 дошкільнят, працюють 20 педагогів та 12 осіб обслуговуючого персоналу.

Цікавим і змістовним був візит до фізичної особи підприємця, сімейного лікаря Столової Алли Олександрівни, яка має 1636 декларантів не лише з Козіївки, а й різних куточків України. Гості поспілкувалися про реформування медицини, особливості надання медичних послуг в умовах пандемії COVID-19, акцентували увагу на важливості вакцинації.
Під час розмови з керівниками закладів освіти та сімейним лікарем неодноразово спливала проблема слабкого стану здоров’я підростаючого покоління. Тож Тетяна Володимирівна ініціювала відновлення практики медичних оглядів для школярів, особливо тих, які мають виявлені патології. До цього процесу заступниця голови обласної ради запропонувала залучити вузьких спеціалістів з обласних лікарень, які працюватимуть у виїзних медичних бригадах на місцях. Ідея була радо підтримана як керівниками громади, так і працівниками освіти й охорони здоров’я. Було досягнуто домовленості визначитися з переліком медичних спеціальностей лікарів, які мають першочергово завітати до громади й здійснити з дозволу батьків обстеження дітей з патологіями.

Розуміючи важливість функції по догляду за одинокими непрацездатними громадянами, які потребують піклування з боку держави, Тетяна БІЛОВОЛ не могла оминути увагою відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у с. Козіївка, в якому насьогодні проживає 29 одиноких непрацездатних громадян. Тетяна Володимирівна оглянула умови перебування стареньких у закладі, подякувала персоналу установи – 14 небайдужим працівникам, які безпосередньо щодня контактують з хворими одинокими громадянами і знають їхні потреби з перших вуст, поспілкувалася зі старенькими.
«Піклування про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними своєї держави», – зазначила насамкінець візиту Тетяна БІЛОВОЛ.