«Велике будівництво» 2021

Про це розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, виступаючи на третьому Всеукраїнському форумі «Україна-30. Інфраструктура єднає».

У 2021 році до «Великого будівництва» включено 500 об’єктів. Це 95 шкіл, 70 садочків, 80 спортивних об’єктів, 200 амбулаторій. Уперше до програми включені 35 лікарень та 20 культурних об’єктів. На реалізацію цих проєктів планується спрямувати 9 млрд грн.

«Завдання Мінрегіону – впродовж найближчих років створити зручну та доступну інфраструктуру в усіх регіонах України, яка стосується усіх аспектів життя наших громадян: освіта, охорона здоров’я, безпека, адміністративні послуги, культура та спорт», – наголосив Олексій Чернишов.

За його словами, впродовж найближчих кількох років 100% шкіл, включених у програму, будуть відповідати всім умовам Нового освітнього простору, який передбачає наявність інтерактивних дощок, сучасних класів з хімії, фізики, біології з новітнім обладнанням. Також 100% українських діток повинні бути забезпечені місцями в садочках.

Окрім того, медичні амбулаторії повинні з’явитися у кожній громаді. Довгострокові інвестиції передбачають також відновлення опорних лікарень та реконструкцію дитячих, дорослих та спеціалізованих обласних лікарень.

Кожна громада, де проживає більше ніж 20 тис. населення, повинна мати стадіон з професійним покриттям та біговими доріжками. А де менше ніж 20 тисяч – повинна мати спортивне поле зі штучним покриттям.

Кожна громада також повинна мати Центр безпеки, сучасний центр культури, центр надання адміністративних послуг у доступності не більш як 30 хвилин добирання до ЦНАПу.