Керівники Краснокутської громади долучилися до обговорення питань створення безпекового середовища

04 листопада 2021 року Краснокутський селищний голова Ірина КАРАБУТ разом з першим заступником селищного голови Сергієм МОЦИКОМ долучилися до обговорення питання створення безпекового середовища, співпраці органів влади із територіальними громадами, реалізації спільних інфраструктурних проєктів та розвитку цифрових сервісів для громадян в рамках Форуму «Безпечна громада». Захід відбувся в місті Київ за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України в межах Всеукраїнського форуму «Україна 30».

Учасники заходу шукали відповіді на питання, як мають взаємодіяти держава та місцева влада, щоб правоохоронна система працювала ефективно, надзвичайні служби швидко реагували на виклики, а мешканці почувалися захищеними.

Під час відкриття форуму президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ заявив про те, що головний пріоритет роботи влади –  щоб кожен мешканець країни, де б він не перебував, відчував себе у безпеці. Саме для цього як частину реформи децентралізації здійснюють децентралізацію послуг, які надають правоохоронні органи, структури Міністерства внутрішніх справ.

Наразі у громадах України триває процес розбудови Центрів безпеки, які поєднають пожежну, екстрену медичну допомогу та поліцію в єдину модель. Також триває реформа Національної поліції. Її основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, житиме там й стане фундаментом для розбудови безпечного середовища для громадян.

Виступаючи на Форумі міністр МВС Денис МОНАСТИРСЬКИЙ наголосив на важливості комунікації між органами державної влади та громадами, місцевою владою, поліцейськими офіцерами та жителями. Він зазначив, що свого офіцера місцеві мешканці мають знати особисто, він повинен жити в громаді, знати потреби жителів, 24/7 захищати безпеку людей та бути готовим прийти  на допомогу будь-якому мешканцю громади. І тільки в такому разі громадяни будуть його сприймати, поважати та звертатися за допомогою.

Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ акцентував увагу на важливості превентивних заходів у закладах середньої освіти для попередження булінгу й шкідливих звичок, формування здорового покоління. Адже школа – це найголовніший центр безпеки.

Краснокутська селищна територіальна громада бере участь у проекті «Поліцейський офіцер громади». У вересні 2021 року Ігор БУЦЬКИЙ став переможцем конкурсного відбору на посаду поліцейського офіцера і по закінченню навчання приступить до виконання своїх обов’язків.

Всього в Краснокутській громаді працюватиме 5 поліцейських станцій які забезпечуватимуть порядок у прилеглих до них населених пунктах: одна в смт Краснокутськ і ще чотири – по старостинських округах (Козіївський, Мурафський, Олексіївський та Колонтаївський).

Також для запобігання злочинності на території громади Краснокутська селищна рада продовжуватиме встановлювати камери відеоспостереження в населених пунктах громади для попередження здійснення злочинів. Ми наполегливо працюватимемо над тим, щоб комфорт та безпека стали звичною нормою життя громадян.