Створено онлайн-довідник «База національних фільмів України»

Це найповніший ресурс з національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України.

Зараз в онлайн-довіднику міститься інформація про 2157 фільмів, створених за підтримки Держкіно (з 2007 р. і дотепер), Міністерства культури (держзамовлення, до 2006 р.) та сучасних стрічок, створених без залучення держфінансування, за часовими рамками від «Запорізької Січі» Данила Сахненка 1911 року до «Безславних кріпаків» Романа Перфільєва 2020 року.

У довіднику доступна інформація про фільми, створені не лише за період незалежності, а й у попередні роки, у тому числі фільми Всеукраїнського фотокіноуправління, Українфільму, кіностудії ім. Довженка, УкрАнімаФільму, Київської студії науково-популярних фільмів, Укркінохроніки та багатьох інших.

«Спеціально для онлайн-довідника зроблено кадри та оцифровано титри до майже 20% представлених кіноробіт. До цього в публічному просторі такої інформації про них не було (перш за все, це стосується науково-популярних серій виробництва «Київнаукфільм», значної кількості короткометражних фільмів)», – розповідають у Державному агентстві України з питань кіно.

У базі даних – 12713 кінопрофесіоналів та 384 компанії-виробники українського кіно.

«Ми маємо на меті подальший розвиток цього проєкту, тому якщо ви хотіли б додати чи уточнити інформацію про себе, свій фільм чи кінокомпанію – пишіть нам на info@usfa.gov.ua з приміткою «Онлайн-каталог», – закликають організатори.