18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня оголошено Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Цей день започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми є серйозним злочином і грубим порушенням прав людини. Щороку сотні тисяч людей потрапляють до рук торговців як у себе вдома, так і за кордоном. Усі країни світу, будь то країна походження, транзиту або призначення, страждають від торгівлі людьми. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального кодексу передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

   Як відомо, Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада ухвалила закон «Про протидію торгівлі людьми». У 2011 році український парламент ратифікував ще один документ – Конвенцію Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля.

В рамках Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 18 жовтня 2021 року в гуртожитку закладу професійної освіти «Богодухівський регіональний центр професійної освіти Харківської області»  фахівцем із соціальної роботи та психологом Комунального закладу «Краснокутський центр соціальних служб» Богодухівського району Харківської області надано індивідуальні консультації учням закладу з питань протидії торгівлі людьми. Учасникам заходу роздано буклети КЗ «Краснокутський ЦСС» та інформаційні матеріали «Молодим людям для власного захисту. Що варто знати юнацтву в непростий час».

Якщо Ви постраждали від злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, звертайтесь:

на Національну «Гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

0 800 505 501 безоплатно зі стаціонарних телефонів;
527  безоплатно для абонентів (Київстар, МТС, Life)