У м. Суми 15-17 жовтня 2021 року відбувся Всеукраїнський тренінг щодо безпосередніх форм участі у суспільному житті, на якому молодь з різних куточків України зібралася, щоб навчитися інструментам безпосередньої участі та впливу на суспільні процеси.

Від Краснокутської громади добір для участі у тренінгу пройшли: голова Краснокутської молодіжної ради Ольга Маслій, член Молодіжної ради Анна Панасенко, завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту апарату селищної ради Валентина Колонтаєвська.

Метою заходу є підвищення рівня поінформованості молоді про безпосередні форми участі молоді у суспільному житті, а також підвищення рівня участі молоді у процесах розроблення та ухвалення рішень на різних рівнях.

Під час тренінгу молодь дізналася про:

  • основи публічного управління;
  • інструменти молодіжної громадської участі (зокрема, петиції, громадський бюджет, конкурси проєктів, молодіжні ради, Національну раду з питань молоді, діяльність інститутів громадянського суспільства), інструменти адвокації та комунікації.

Протягом першого дня учасники дізналися про нове молодіжне законодавство від заступниці Міністра молоді та спорту України Марини Попатенко, про основи демократії, приклади взаємодії молоді з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, діяльність інститутів громадянського суспільства тощо.

Протягом наступних двох днів учасники дізналися ще більше про інструменти участі молоді, адвокаційні кампанії та навчилися напрацьовувати стратегії діяльності.

Захід ініційований Міністерством молоді та спорту України спільно з управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації, громадською організацією “Форум розвитку громадянського суспільства”, координаційною радою Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”.