Здорове харчування дітей – здорова нація в майбутньому

Тема культури здорового харчування повинна формуватися з дитинства. Це є основою життя. І саме це питання розглядалося на третьому Регіональному форумі «Реформа шкільного харчування» у Дніпрі.

Захід відбувся за участі представників міністерств і відомств держави, засновника проекту CultFood Євгена Клопотенко та учасників з шести областей – Дніпропетровської, Сумської, Харківської, Запорізької, Луганської та Донецької. Це голови громад, начальники відділів освіти та директори шкіл.

До тематичних дискусій на тему шкільного харчування долучилися представники Краснокутської громади: селищний голова Ірина КАРАБУТ та начальник відділу освіти Краснокутської селищної ради Тетяна КРАЛЯ.

Ініціаторка реформи Олена ЗЕЛЕНСЬКА відкрила форум. Дружина президента повідомила, що протягом останніх двох років займається проблемою забезпечення українських школярів корисним та смачним харчуванням.

Перша леді України акцентувала увагу на необхідності міняти мислення про систему шкільного харчування і закликала бізнес активно долучитися до допомоги у проведенні реформи.

Нажаль, ми часто чуємо від дітей, що вони не хочуть їсти в школі, бо їжа не смачна і не красива. Наша мета – забезпечити корисне та смачне харчування для школярів. Реформа вже відбувається і вона торкнеться кожної області, кожного міста, села, школи і дитини. Це – не просто реформа шкільної їдальні. Це – реформа мислення», – зазначила перша леді.

Нові норми і вимоги непрості для впровадження, але ці зміни потрібні. Кожна дитина хоче харчуватися смачно, як у мами. Сьогодні шкільне харчування не відповідає вимогам сучасних дітей. Тому батьки вимушені пакувати дітям домашню їжу з собою в лоточки або давати гроші. Зазвичай діти витрачають комірні на шкідливу їжу, адже мають неправильні звички харчування. Частина батьків покладає відповідальність за харчування дітей на заклад освіти. І дійсно, корисне, безпечне та якісне харчування підростаючого покоління – це відповідальність, у першу чергу, засновників закладів освіти та директорів шкіл.

Під час форуму прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що інвестування в розвиток людини – це головний пріоритет роботи влади. Суть же самої реформи шкільного харчування – це здоров’я дітей по всій Україні.

Їжа має бути збалансованою, свіжою, красивою та корисною. А для цього потрібно впроваджувати ефективні програми харчування, модернізувати харчоблоки в школах, дотримуватися товарного сусідства, температурного режиму зберігання продуктів, приготування та видачі страв.

В Краснокутській селищній раді усі заклади освіти долучаються до реформи системи шкільного харчування.

12 жовтня 2021 року Краснокутська селищна рада прийняла рішення «Про затвердження наміру щодо співпраці Краснокутської селищної ради та Групи Нафтогаз для реалізації проєкту «Облаштування харчоблоку в їдальні Краснокутського ліцею імені Героя Радянського Союзу І.Н. Нестерова».

До кінця поточного року в цьому найбільш наповнюваному закладі громади буде впроваджений в дію пілотний проєкт по облаштуванню харчоблоку сучасним обладнанням. У приміщенні для приготування їжі планується встановлення сучасної пароконвекційної печі.

Використання нового обладнання буде сприяти покращенню якості роботи кухарів, приготуванню здорової їжі для дітей та збереженню їхнього здоров’я. Адже реформування системи шкільного харчування є пріоритетом для влади і керівників на місцях.