МОН розпочинає реформу «Нова українська школа»

Про це 9 лютого повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час форуму «Освіта України – 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями».

За його словами, ключовим завданням Міністерства освіти і науки України у 2021 році є продовження реформи системи загальної середньої освіти відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та концепції «Нова українська школа». Водночас спільно з Національною академією педагогічних наук України міністерство працюватиме над створенням старшої профільної школи й розробленням змісту профільної освіти, а також підвищенням кваліфікації вчителів.

Ще одним важливим завданням, за словами Сергія Шкарлета, є формування спроможної освітньої системи та ефективної мережі закладів загальної середньої освіти в територіальних громадах.

«Пропоновані зміни до Закону України «Про повну загальну середню освіту», над якими працює МОН спільно з профільним комітетом Верховної Ради України, передбачатимуть скасування обмежень повноважень сільських, селищних та місцевих рад незалежно від чисельності населення територіальних громад. Зокрема, планується розширити повноваження засновників закладів освіти при створенні мережі академічних ліцеїв», – зазначив Сергій Шкарлет.

Він наголосив, що кожна дитина, яка виявить бажання навчатися в 10-му, 11-му та 12-му класі, матиме таку змогу.

Міністр також нагадав, що медичним працівникам у закладах освіти  з 1 січня 2021 року збільшено посадові оклади на 20%, з 1 грудня планується збільшити ще на 8,4%.

Крім того, передбачається запровадити педагогічну інтернатуру, що дозволить досвідченому педагогу отримувати 20% доплат за наставництво. Також буде продовжено сертифікацію педагогічних працівників.

Довідка. У 2020/2021-му навчальному році в Україні функціонує понад 14 тисяч закладів загальної середньої освіти різних типів та форм власності (у тому числі 1033 – опорні заклади освіти, 1540 – їх філії), в яких здобувають освіту понад 4,2 млн учнів та працюють 441 тисяча вчителів.