Стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО 2021 року

У Міністерстві освіти та науки України надали детальні роз’яснення щодо реєстрації на тестування та його проходження.

«Цьогоріч основна сесія ЗНО відбудеться з 21 травня до 15 червня. Згідно з календарним планом підготовки та проведення цьогорічного тестування реєстрація на ЗНО триватиме до 5 березня. Участь у ній є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш ніж з 5-ти навчальних предметів», — зазначають у міністерстві.

Реєстрація на ЗНО відбувається на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися для участі в ЗНО, потрібно:

— правильно обрати категорію особи;

— створити й заповнити реєстраційну картку за допомогою сервісу «Зареєструватися»;

— підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Комплект реєстраційних документів має містити:

— оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується з використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;

— засвідчену копію паспорта громадянина України;

— засвідчену копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);

— за потреби, інші документи (медичний висновок про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).

Докладніше про реєстрацію на ЗНО, перевірку стану опрацювання реєстраційних документів, унесення змін до реєстраційних даних, відмову в реєстрації можна прочитати на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.

До 30 квітня зареєстровані учасники тестування зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки – на них буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 21 травня до 15 червня за таким графіком: 

— 21 травня – хімія;

— 24 травня – іспанська, німецька, французька мови; 

— 25 травня – англійська мова;

— 28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту);

— 1 червня – українська мова, українська мова і література;

— 4 червня – історія України; 

— 7 червня – фізика;

— 10 червня – біологія;

— 15 червня – географія.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.

Додатковий період реєстрації окремих категорій осіб триватиме з 6 до 18 травня включно. Додаткова сесія ЗНО відбудеться з 29 червня до 16 липня.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами МОН від 26 червня 2018 року № 696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 4 грудня 2019 року № 1513.

«Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів, що підготовлено декілька варіантів проведення цьогорічного ЗНО з урахуванням епідемічної ситуації в Україні. Доцільність імплементації одного з них буде розглядатися в березні на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій», — нагадують у міністерстві.

Крім того, найкращі учні кожної області за результатами ЗНО отримуватимуть щомісяця президентську стипендію в розмірі 10 тис. грн.