У КОСТЯНТИНІВЦІ ВІДКРИТО ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК ВИЗНАЧНОМУ КОБЗАРЮ ПАВЛУ ГАЩЕНКУ

14 вересня 2021 року в смт Костянтинівка за ініціативи місцевої громадськості було урочисто відкрито пам’ятний знак видатному слобідському кобзарю і лірнику Павлу Михайловичу Гащенку (1868-1933).

Меморіал Павлу Гащенку став першим на Харківщині персональним пам’ятником традиційним народним співцям-музикантам.

Вшанувати пам’ять Павла Гащенка зібралися учні Костянтинівського ліцею, місцеві мешканці, керівництво Краснокутської селищної ради, запрошені гості.

З щирими й сердечними словами про уславленого земляка-кобзаря перед громадою виступили ліцеїсти, Краснокутський селищний голова Ірина Карабут й староста старостинської території Юрій Конюшенко. Краєзнавець Іван Юхно розповів присутнім про краснокутських кобзарів і лірників, про історичне значення кобзарства і його актуальність у сьогоденні. А представники Харківського кобзарського цеху — Кость Черемський і Назар Божинський на пошану Павла Гащенка виконали традиційні слобідські твори на народній бандурі, кобзі і лірі.

Павло Гащенко уславився в світі як талановитий виконавець, знавець народної мудрості, як носій харківської школи гри на традиційній бандурі й вчитель багатьох кобзарів і лірників краю. За свій талант, подвижництво і людяність Павло Гащенко користувався величезною повагою серед жителів Краснокутчини. Його грою захоплювалися корифеї національної музичної культури Філарет Колесса, Гнат Хоткевич, Дмитро Ревуцький, Володимир Харків та інші, а авторитет серед народних співців був беззаперечним. У 1933 році кобзар розділив трагічну долю мільйонів українських селян й помер від голоду.

Матеріал з сайту Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича