22 серпня в Краснокутську відбувся перший гастро-фестиваль «На борщ»

Дійсно, у парку РТП (СХТ) було як ніколи людно. З самого ранку тут почали збиратися учасники фестивалю. 25 команд з різних куточків Краснокутщини та Богодухівщини, яскраво вбрані в українські костюми та з гарним настроєм, представили на дегустаційний суд як традиційні борщі – з курятиною, гомілкою, реберцями, квасолею, пісний – так і доволі екзотичні різновиди. Були тут і з  грушами, зі сливками, вишнями, раками, баклажанами, чорносливом, з цукровим буряком, шкварками й кукурудзою. Традиційні, удосконалені, особливі та авторські, а також з секретними інгредієнтами. Кілька рецептів вдалося вивідати — це борщі з душею та любов’ю)))

Всі гості фестивалю мали змогу посмакувати борщем та обрати найдобріший для себе.

Серед гостей свята була і заступниця голови Харківської обласної ради Тетяна БІЛОВОЛ. Разом з Краснокутським селищним головою Іриною КАРАБУТ Тетяна Володимирівна завітала до «садиби» кожного з учасників фестивалю, щоб побажати успіхів у кулінарних починаннях.

Не оминули своєю увагою гастро-фестиваль і голова Богодухівської районної ради Юрій ЯЦИНА та заступник голови Богодухівської районної державної адміністрації Юрій КУЗУБ.

Перед журі постала непроста задача – серед 25 учасників обрати найкращих. Бо кожен з конкурсантів вклав у приготування борщу свою душу, святковий настрій та прагнення до перемоги. Та все ж за підсумками кулінарної майстерності судді  визначили переможців. Перше місце зайняв Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Краснокутської селищної ради. Друге місце за підсумком голосів посіла Краснокутська селищна рада. Третє призове місце отримав Краснокутський ЗДО ясла-садок № 2 Краснокутської селищної ради.

Перемогу в номінації «Корпоративна єдність» присвоєно Краснокутському ЗДО ясла-садок № 1 Краснкутської селищної ради. Перемогу в номінації «Використання інноваційних технологій» отримала Козіївська старостинська територія, в номінації «Синергія традицій і сучасності» — Колонтаївська старостинська територія.

Всі учасники гостро-фесту були нагороджені дипломами.

Окрім борщів гості фестивалю могли посмакувати й іншими стравами: варениками з різноманітними начинками, вареницями, смажениною, салом, м’ясом, солоними огірками та помідорами. Немало було представлено й  напоїв: трав’яні чаї, кава, сирівець та узвар, квас і пиво, настойки, наливки, медовуха, хріновуха.

Цілий день гостей свята розважали фольклорні аматорські колективи з різних куточків Краснокутщини й Богодухівщини. А увечері додав гарного настрою колектив з Краснокутська «Воріття». Співи, танці та куштування борщу тривали в парку протягом всього дня.